Typy i rodzaje spodni damskich

0
Typy i rodzaje spodni damskich

Typów i rodzajów spodni damskich jest naprawdę bardzo wiele. Różnią się one od siebie krojem i przeznaczeniem. Inne spodnie powinno zakładać się na eleganckie uroczystości, a inne na co dzień.

Regular

Klasycznym rodzajem spodni damskich, które są dostosowane do każdej figury, są spodnie regular. Charakteryzują się one tym, że są proste na całej długości. Nie są więc ani zwężane, ani poszerzane na nogawkach. Szczególnie nadają się do noszenia przez osoby grubsze. Są one w stanie wyszczuplić rozbudowaną sylwetkę. Często można je spotkać w szafach zarówno osób w wieku dojrzałym, jak i tych młodszych. Można powiedzieć, że są to najbardziej uniwersalne spodnie ze wszystkich typów.

Dzwony

Dzwony damskie
Dzwony damskie

Dzwony damskie są typem spodni, które opiewają ciało na od ud aż do kolan. Z kolei od kolan nogawka się rozszerza. Są one przeznaczone dla każdego typu figury. Uważać jednak powinny panie, które posiadają szerokie biodra. Takie spodnie mogą je dodatkowo poszerzyć. Są one dobrym rozwiązaniem dla osób niskich. Jeżeli schowa się pod nie wysokie buty, to są w stanie znacznie wydłużyć nogę.

Szwedy

Szwedy damskie
Szwedy damskie

Szwedy damskie są spodniami bardzo podobnymi do dzwonów. Różnią się one jednak tym, że są one poszerzane już od połowy nóg. Są to spodnie bardzo wygodne i luźne. Nie oznacza jednak to, że nie mogą być eleganckie. Wykonane z odpowiednich materiałów mogą być noszone również na eleganckie uroczystości. Są one tak naprawdę przeznaczone do każdego typu urody.

Bermudy

Spodnie damskie bermudy
Spodnie damskie bermudy

Spodnie damskie bermudy charakteryzują się tym, że sięgają one jedynie do kolan. W zależności od ich rodzaju mogą być nieco luźniejsze, albo idealnie przylegać do ciała. Potocznie nazywane są również rybaczkami. Mogą być wykonane zarówno z dżinsu i wtedy ograniczają ruchu, jak i z luźniejszych materiałów. Z racji tego, że nogi w nich są odsłonięte, to są one przeznaczone raczej do noszenia w cieplejsze dni. W chłodniejsze można w nich zmarznąć. Nie powinny ich nosić raczej osoby niskie. Ten typ spodni ma tendencję do dodatkowego skracania nóg. Jeżeli więc osoba niska decyduje się na założenie takich spodni, to powinna raczej założyć do nich wysokie buty.

Legginsy

Legginsy są aktualnie najpopularniejszym rodzajem spodni. W sklepach można spotkać te, które zostały wykonane z cienki materiałów i są przeznaczone raczej na lato, albo legginsy ocieplane, które nadadzą się do noszenia również w zimę. Ponadto bardzo popularne stały się również legginsy dżinsowe, które od spodni dżinsowych różnią się tym, że są bardziej elastyczne. Cechą charakterystyczną tego rodzaju spodni jest to, że opiewają one ciało na całej jego powierzchni. Najbardziej ze wszystkich spodni podkreślają damską sylwetkę. Stąd też są przeznaczone raczej dla osób szczupłych, albo bardzo proporcjonalnych. Wtedy sprawiają, że wygląda się w nich bardzo kobieco. Osoby grubsze raczej powinny unikać tego fasonu. Spodnie te mogą podkreślić znacznie rozbudowaną sylwetkę.

Rurki

Bardzo popularnym fasonem spodni w dzisiejszych czasach są również rurki. charakteryzują się one tym, że są zwężane przy nogawkach. Podobnie jak legginsy podkreślają znacznie kobiecą figurę, jednak są wykonane z nieco mniej elastycznego materiału. Są one przeznaczone również raczej dla osób szczupłych i raczej wysokich. Osoby niskie również mogą nosić ten typ spodni, jednak wtedy warto je łączyć dodatkowo ze szpilkami, albo z koturnami. Noszone przy płaskich butach, mogą znacznie skrócić nogę.

Biodrówki

Spodnie biodrówki charakteryzują się tym, że posiadają niski stan sięgający jedynie do bioder. Są to spodnie raczej przylegające do ciała, bardzo wygodne. Są przeznaczone dla osób szczupłych, o słabo rozbudowanych biodrach. W przypadku osób grubszych, spodnie z taki niskim stanem mogą sprawić, że widoczne będą boczki. Z kolei w przypadku osób posiadających szerokie biodra, są w stanie dodatkowo je poszerzyć. Daje to w konsekwencji efekt taki, że cała sylwetka wydaje się bardziej masywna.

Chinos

Jest to tym spodni wykonany z bardzo miękkiej tkaniny twill. Ich cechą charakterystyczną są dwie ukośne kieszenie z przodu i dwie wpuszczone kieszenie z tyłu. Są one bardzo wygodne i luźne, a tym samym bardzo eleganckie. Stąd też można je zakładać wybierając się na formalne uroczystości, albo na co dzień. Najlepiej sprawdzają się w przypadku kobiet wysokich, które mają bardzo szczupłą sylwetkę. Do niedawna jeszcze ten typ spodni był kojarzony raczej z mężczyznami. Był to typowo męski krój. W dzisiejszych czasach jednak świetnie sprawdzają się również w przypadku kobiet. Są modne, nowoczesne i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Masz butik odzieżowy i chcesz mieć w swojej ofercie duży wybór modnych spodni na każdą okazję? Swój asortyment uzupełnisz szybko i wygodnie w najlepszej hurtowni Factoryprice.eu. Ta hurtownia spodni damskich ma w swojej ofercie duży wybór modnych modeli w przystępnych cenach. Nie zwlekaj, wystarczy kilka kliknięć i gotowe!

Podsumowując można powiedzieć, że typów spodni damskich jest naprawdę bardzo wiele. Powinno się je dostosowywać do okazji, jak również do indywidualnej budowy. Przykładowo osobom szczupłym poleca się legginsy, rurki, czy typu chinos. Z kolei osoby grubsze powinny zastanowić się nas noszeniem spodni typu regular, albo spodnie szwedy. Osoby niskie powinny unikać noszenia rurek i bermudów. Z kolei spodnie typu chinos sprawdzą się idealnie w przypadku osób wysokich.